Srovnání chlorelly

Chlorellu si lidé kupují pro zlepšení svého zdraví a vitality, ale hlavně pro očistu organismu od znečištění, ve kterém běžně žijeme a zejména od těžkých kovů. O to překvapující byly informace o obsahu těžkých kovů v těchto produktech. Světová zdravotnická organizace WHO provedla v roce 2013 analýzu těchto výrobků s cílem zjistit jejich kontaminaci. Jaká je skutečnost, víte, co opravdu jíte?

Chlorellu pěstuje několik velkých firem, které většinou pocházejí z Asie. Poté se surovina upraví, anebo jen přebalí, a prodává si ji už každý distributor sám, pod svou značkou.          WHO si pro testy vybrala vzorky od různých pěstitelů chlorelly z několika zemí. Jednalo se o surovinu         od 10 výrobců (3 z Číny, 3 z Taiwanu, 3 z Japonska a 1 z Koreje - většina komerčně prodávané chlorelly je       z těchto zemí), kterou poté testovala v renomované laboratoři, která se přímo specializuje na odhalování těžkých kovů v potravinách.

Výsledky testu                                                                                                                                                          - chlorella z Číny byla nejvíce znečištěná, dokonce BIO chlorella z Číny je více znečištěná, než standardní chlorella z jiných zemí (nejvyšší koncentrace hliníku, arsenu, olova, kadmia, rtuti).                                                 - Japonsko nepěstuje nejčistší chlorellu. Japonsko je pouze dobrá vývozní značka, pod kterou lidé čistý produkt očekávají se samozřejmostí. Dle laboratorních výsledků je japonská chlorella sice čistší než čínská, ale čistoty chlorelly z Taiwanu nedosahuje (pozor na radioaktivitu z Fukušimy!).
- Taiwan je producentem nejčistší chlorelly dle všech laboratorních testů.

Čerpáno ze zdroje: https://www.zelenapotravina.cz/clanky-o-zelenych-potravinach-chlorella-jecmen/srovnani-chlorelly-z-ciny--taiwanu-a-japonska--usa/

Podíváme se, která Chlorella je v poměru cena/výkon nejvýhodnější

U mě a mých přátel dlouhodobě vyhrává Chlorella Naturalis - je to vysoce kvalitní sladkovodní řasa pěstovaná na Taiwanu. Obsahuje řadu certifikátů jakosti a bezzávadnosti. Jedná se o 100% Chlorellu pyrenoidosu. Neobsahuje žádná pojidla, příměsi ani konzervanty. Má jedny z nejvyšších nutričních hodnot - viz tabulky. Je totožná s chlorellou Green Ways, o které její distributorská firma tvrdí, že je nejlepší na světě. Srovnání cen je také v tabulce:                

                            Nutriční hodnoty Chlorelly Naturalis

Naturalis Chlorella je doslova elixír vitamínů, minerálů a aminokyselin. Obsahuje 2x více bílkovin než vejce,   7x více vitamínu E než mango a dokonce 77x více železa než špenát. Tato vysoce kvalitní sladkovodní řasa je pěstovaná na Taiwanu v místě nezasaženém průmyslem. Čistý vzduch, kvalitní voda a především dostatek slunečních dní z něj činí dokonalé místo pro pěstování této řasy. Po sklizení je Chlorella Naturalis dezintegrována metodou STEAM a následně lisována do tablet. Použitá metoda je jedna z nejšetrnějších    pro dezintegraci chlorelly. Vstřebatelnost dezintegrované chlorelly výrazně vzrůstá (z 20% na 80%) a nutričně hodnotné látky zůstávají uchovány. Neobsahuje žádná pojidla, konzervanty a umělé přísady.            

A víte, že můžete mít Chlorellu Naturalis ještě levněji?                                                                                         Za standartní cenu 849,- je Chlorella Naturalis k dostání např. v e-shopech Pilulka či Lékárna.cz, které jsou součástí projektu Moneypoint.cz a nabízí cashback odměnu 3,75% z nákupu! Škoda nevyužít, co říkáte?     Informace o této možnosti, popis systému a registrace zdarma zde .                                  


Slovo na závěr                                                                                                                                            Doporučuji Vám chlorellu kupovat pouze od ověřených výrobců. Pokud budete chlorellu kupovat od různých malých překupníků, nezapomeňte si vždy přečíst složení tabletek, protože je mohou nadstavovat různými plnidly. Je však také otázkou, zda jsou tyto skutečnosti u takového výrobku uvedeny ve složení.           Výzkumem bylo prokázáno, že méně kvalitní chlorella a více kontaminovaná chlorella z Číny byla pro nákup mnohem levnější než vzorky z ostatních zemí (Taiwan).

Pamatujte na to ,že srovnávat se dá pouze srovnatelné a každý 100% čistý a kvalitní výrobek má také svoji cenu, kterou nemůže konkurovat nekvalitním výrobkům!

Zpět na Chlorella